Where Healthy Food Is Fun, Fast, Tasty and Fits Your Budget!

User login

You need to login to use this feature, or create an account if you don't yet have one. It's free and easy.

Create an Account

Milk - Shop and Save

Milk Food Hero Monthly
Jun 01
2019
  By lundeenh

❁ Look for a date on the package to help you know how soon to use it.

❁ Milk sold in larger cartons and jugs is usually cheaper per ounce. Buy only the amount you can use before it spoils, or plan to freeze any extra.

❁ Powdered milk may cost the least.